Lähis-Ida usundilugu ja Piibel

Lähis-Idast on viie tuhande aasta jooksul lähtunud väga palju kultuurilisi ja religioosseid impulsse. Usuteaduskonnas tegeletakse nii muistse Mesopotaamia kui judaismi ja islamiga kuni tänapäevani välja. Lähis-Ida kontekstis on alguse saanud Piibel, mis tähendab nii selle tekstide, ajaloolise tausta kui heebrea-aramea, hellenistliku ja Rooma kultuuri- ja usundiloo, aga ka algkristluse uurimist. Uurimistööga kaasneb (vanade) keeltega tegelemine, milliste hulgas on erilisel kohal semiidi keeled nagu akkadi, vanaheebrea, aramea, araabia ja süüria.

Projekt „Piibel kontekstis“

Projekt „Piibli Iiobi raamatu tekkelugu nn Iiobi kirjanduse taustal“

Projekt „Käsikirjade ristteel“

Teadustöö

Teadustööd tehakse usuteaduskonnas väga mitmesugustes suundades, mis kõik on ühel või teisel moel seotud religiooniga. Viimase aja aktuaalsemad ja tooniandvamad uurimissuunad on olnud religioossuse ajalugu ja tänapäev, kiriku aja- ja mõttelugu, tänapäeva kristlik usk ja praktika ning Lähis-Ida usundilugu ja Piibel.

Teadusprojektid

Teadustegevuse tõhustamiseks on usuteaduskond osalenud erinevates suuremates projektides, samuti on õnnestunud hankida terve rida erinevaid teadusgrante.

Loe lähemalt
Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand

Loodusvaatluste maraton

Kodanikuteaduse seminaril räägitakse, kuidas rikastab avalikkuse kaasamine teadustööd

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“